Laminovanie vlasov

BackBar COLOR MASK Č.05 - Cream Plus

BackBar COLOR MASK Č.05 - Cream Plus

Maska na ochranu farby pre farbené vlasy. Prečo je špeciálna: Obohatená extraktom zo slnečnicových s..

7,80€

NAČO LAMINOVAŤ?

Každý vlas vyzera ako stĺp s šupinámi ktoré pôvodné obopínajú ho veľmi tesne. Ale plynom času a kôli účinku nepriaznivých faktorov, tieto šupiny začinaju odlúpovať a hladina vlasu sa stáva drsnou. Konce sa štepia, rozlepujú, hladina vlasov stráca lesk lebo jej odrazná plocha je poškodená. Ochranná vrstva, tvoriaca sa na povrchu vlasu po laminovaní, spajá konce a utvorí novú hladinu. Neohrozuje lebo do jej zloženia patria rôzne prospešné látky, napríklad, proteín ktorý pridá vlasom pružnosť a odpor rozličným poškodeniam. 
 
Na lamináciu je ideálne používať koktail prípravkov  FARMAVITA:
BACK BAR CREAM PLUS + AMETHYSTE COLOR RE­VITAL RESTORING LOTION
 
Laminácia vlasov pomocou BACK BAR CREAM PLUS MASK
 
Laminácia vlasov – je proces počas ktorého sa povrch vlasov nanáša špeciálny dýchajúci film. Tento postup je podobný laminácie papiera – posilňuje vlasy účinné chráni pred poškodením. Naviac, laminácia zlepší tvar vlasov, vyhladzuje ich a pridá lesk, chráni pred vonkajšími nepriaznivými faktormi. Najlepší sa účinok laminácie pozoruje na zafarbených, onduloványch, štepených a tenkých vlasoch.
 
Laminácia:
Umyjeme vlasy šampónom Back Bar Mint na hlboké čistenie (umyjeme len vlasy po celej dlžke nie pokožku). Dôkladné osušíme utierakom, učešeme a rozdelime na 5 centimetrov šíroke a 3 milimetre hrubé častí začínajúc od záhlavia. Podkladáme fóliu povzdlž časti vlasov, ktorú spracúvame, zmes Back Bar Cream Plus Mask daváme len na tie miesta kde vlas je poškodený a drsný. Kučeravé a ondulované vlasy môžeme obrábať bez používania fólie ale pomocou climazónu alebo sušiacého helmu. Ak používame zmes po celej dlžke vlasov, musíme nechať 2-3 centimetre do koreňov. Prameň zabalíme do fólie aby sme nezalomili konce. Keď sú všetky vlasy zabalené, žehlíme každý prameň začínajúc zo záhlavia s teplotou menej 180 оС počítajúc do 4. Aby sme neopalili pokožku pod každym prameňom umiestnime vreckovku alebo servítku. Priebehom, ak vlasy sú veľmi drsné alebo poškodené, počújeme hlučný treskot. Po ukončení necháme vlasy celkom vychladnúť a vtom dôkladné umyjeme prietokovou vodou. 
 
Počas laminácie vlasy prímu toľko zmesi koľko potrebujú! 
Podľa stavu vlasov, laminácia sa ostáva na vlasoch do 4 tyždňov  a má akumulačný efekt.